Sopot

Sopot - miejsca magiczne i miejsca zapomniane

Sopot słynie z mola i długich piaszczystych plaż, Opery Leśnej, hipodromu, lansu oraz ulicy Bohaterów Monte Cassino (to oficjalna nazwa “Monciaka”, głównego deptaka). Ale Sopoty to przede wszystkim miasto małych odległości, dostępności pieszej i wszechogarniającej zieleni. Wille zatopione w ogrodach, bujnych w roślinność, wszechobecny starodrzew, wysmakowana architektura, ptaki, ptaszki i modraszki 😉 Ich świergot jest szczególnie zauważalny na wiosnę, ale wiele gatunków towarzyszy nam tu przez okrągły rok. I będą to inne ptaki nad morzem, inne w centrum i jeszcze inne w otoczonym lasem Górnym Sopocie. Sopot Górny, bo tak wpisujecie w wyszukiwarkach (mieszkańcy nazywają go jednak Górnym Sopotem) tworzy kilka dolin spowitych leśnymi wzgórzami pełnymi starych drzew. Jest tu nawet pomnikowa aleja ponad stuletnich daglezji zielonych.

Zwiedzanie Sopotu z przewodnikiem, który zna to miasto od urodzenia, to możliwość poznania uzdrowiska od podszewki i usłyszenia anegdot z różnych czasów. Pokażę Wam miejsca magiczne i miejsca… zapomniane. Uchwycicie ducha Sopotu i z każdym powrotem do tego miasta będziecie już sami odkrywać kolejne tajemnice – tak działa “Zobaczyć na nowo”.

Architektura Sopotu, magia Sopotu. Czy zawsze było tu tak pięknie i nic temu nie zagrażało?Czy miasto tworzą ludzie, którzy je zamieszkują i dbają o nie i którzy włączają się w różne procesy? Może tak się okazać… Tu zdradzę Wam tylko tyle, że:

Informacja dla czytelników książki Tomasza Słomczyńskiego “Sopoty” (wyd. Czarne): w ofercie jest też trasa inspirowana jego książką.

Zdjęcia

Zapraszam na wspólne odkrywanie magii Sopotu 🙂